Dnes je 30.11.2023 a svátek má Ondřej. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (6195)

Výborná (4712)

Jde to (4806)

Dobrá (4818)

Nic moc (4839)

Špatná (4772)

Nejhorší v historii (6899)


Celkem hlasů: 37034
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
To sou naši hoši:)

známka (1390)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Stavba kanalizace v Kunštátě omezuje dopravu

Článek z Blanenského deníku z 22.6.2010


Na státní silnici vedoucí přes Kunštát čekají na řidiče omezení. Kunštátští se totiž pustili do největší investice v dějinách města. Opravují čistírnu odpadních vod a kanalizaci. Místní částí Sychotín dokonce povede zcela nové potrubí. Vše bude stát sto milionů korun.

Kunštátští naplňují závazek České republiky vůči Evropské unii, který jasně říká, že obce, kde bydlí více než dva tisíce lidí, musí mít všude kanalizaci. „Kanalizace v rovinaté části Kunštátu je vyřešená. Je potřeba udělat část v kopcích, kde proudí v jediném potrubí dešťová i splašková voda. My je chceme rozdělit,“ nastínil místostarosta Kunštátu Petr Sojka. Podle něj tak práce někde zasáhnou i do okolí domků, vjezdů či zahrádek.

Kunštátským se však nepodaří vyřešit všechny úseky ve městě. Na potrubí v některých ulicích si totiž dělá nárok Svazek vodovodů a kanalizací, ze kterého Kunštát vystoupil. „Vznikla tak situace, že lidé z jedné půlky ulice platí vodné a stočné městu, z druhé části pak svazku. Omezuje nás to i v úpravách. V těch ulicích, které si svazek nárokuje, oddělovat kanalizaci nemůžeme,“ pokračoval Sojka s tím, že jde třeba o ulici Novou.

Kunštátští vystoupili ze svazku právě kvůli stavbě kanalizace. „Svazek nám chtěl přispět malou částkou, takže doplácet peníze z vlastního rozpočtu by bylo pro město zničující. Nemohli bychom pak uskutečnit jiné věci,“ vysvětlil Sojka. Nyní se radní se svazkem soudí o majetek.


Tahanice o majetek

Vyřešit kanalizaci v celém Kunštátě bude podle předsedy svazku Jindřicha Krále možné po rozhodnutí soudu. „My nemůžeme Kunštátu vydat majetek. To by bylo proti stanovám svazku. Na rizika a anomálie, které vzniknou, jsme Kunštátské před jejich vystoupením upozorňovali,“ tvrdí Král. Podle něj svazek nabídl městu bezúročnou patnáctimilionovou půjčku. „Investice by je vyšla skoro zadarmo,“ dodal.

Kromě úprav kanalizace se Kunštátští pustí také do rekonstrukce čistírny odpadních vod, která byla postavena před šestnácti lety. „Po připojení Sychotína by kapacitně nestačila. Po opravách bude také splňovat nejpřísnější limity čištění odpadních vod,“ přiblížil místostarosta Sojka.

Stavební práce už začaly v Sychotíně, kde kanalizace dosud chyběla. Někteří obyvatelé starých domů tak vypouštěli odpad do potoka, jiní používali septiky. „Máme doma septiky a z některých možná něco unikne do potoka, takže je dobře, že se tu chystají novou kanalizaci postavit,“ uvedla žena ze Sychotína, která nechtěla uvést svoje jméno.


Omezení na silnici do října

Práce budou provázet také dopravní omezení. V současnosti neprojedou autobusy a nákladní auta ze Sychotína směrem na Makov. Místní mohou zatím využít objížďku kolem kapličky, trasa bude později uzavřena. Omezení potrvají do října. Řidiči přibrzdí svá auta také v ulici Palackého přímo ve městě. „V těchto dnech tu jsou dvě omezení. Silnice je však průjezdná v jednom pruhu. Kvůli stavbě odlehčovacích komor se řidič musí připravit na další omezení u školy,“ sdělil Karel Pátík, který na stavbu dohlíží.

Úpravy by měly být hotové v říjnu. Více jak šedesát milionů korun přijde do města ze státního rozpočtu, tři a půl milionu dá Jihomoravský kraj, dalších osm milionů jako dotaci a nízkoúročnou půjčku poskytne Státní fond životního prostředí. Zbytek do sta milionů musí zaplatit město. Kunštátští si na osmnáct milionů vezmou úvěr.Zdroj: www.blanensky.denik.cz


   Komentáře k příspěvku
 
zcoHWdfmzNisfsnoSbV (16.08.2011 02:44:52) gtenbroeck@terriblescasinos.com  http://www.google.com/
ciIWOcXnAfodWjtHCVW
   These tipocs are so confusing but this helped me get the job done.
 
EILFKcvRzFxXIrppw (15.08.2011 05:17:46) markwmon@msn.com  http://www.yahoo.com/
LWZpXiVg
   At last, someone comes up with the "right" anwser!
 
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
Free Pujcka - 41.138.89.225 - Získejte okamžité půjčky
Dobrý den, potřebujete finanční prostředky na svůj dům, své podnikání, nákup auta, kola, založení vlastního podnikání, své osobní potřeby, své dluhy. Nabízím půjčky od 30 000 kc do 70 000 000 kc s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. V žádosti o úvěr uveďte přesnou částku a datum splatnosti. Pro více informací mě prosím kontaktujte na email: eva4747@email.cz
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(4) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.