Dnes je 28.11.2022 a svátek má René. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (4216)

Výborná (3066)

Jde to (3128)

Dobrá (3129)

Nic moc (3157)

Špatná (3105)

Nejhorší v historii (5177)


Celkem hlasů: 24972
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Osman Ibrahim

známka (5.44)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Kunštát: kruhový objezd i elektrárna budou

Článek z Blanenského deníku z 12.6.2010


Zastupitelé Kunštátu jednoznačně zamítli petici svých občanů. Fotovoltaickou elektrárnu i okružní křižovatku na rušné silnici u základní školy postavit chtějí.

Čtrnáct proti jednomu. S takto výraznou převahou odhlasovali kunštátští zastupitelé stavbu fotovoltaické elektrárny v sousedství silnice do Zbraslavce a výstavbu okružní křižovatky před budovou základní školy. Odmítli tak více než dvě stě podpisů na petici lidí z Kunštátu a z okolních obcí. Podle kunštátského starosty Pavla Göpferta měli představitelé města pro nepřijetí petice důvod.

„Okružní křižovatka je v současnosti ten nejlepší a nejpřijatelnější návrh, jak vyřešit provoz na rušné silnici I. třídy před budovou základní školy. Také stavbu sluneční elektrárny jsme odsouhlasili. V době, kdy stavíme kanalizaci a máme spoustu dluhů, jsou milióny z elektrárny pro nás opravdu důležité,“ vysvětlil starosta.

O okružní křižovatce, která zpomalí auta rychle projíždějící kolem kunštátské základní školy, vedou Kunštátští spory už léta. Podle některých obyvatel Kunštátu by ale v krizovém místě stačila křižovatka ve tvaru písmene T.

„Okružní křižovatka je zbytečně nákladný projekt. Nejlepší variantou by byla styková křižovatka. Kruhový objezd totiž zhustí dopravu, dojde tedy i ke zvýšení hluku a množství emisí,“ vyjmenoval některé z důvodů protestu jeden z iniciátorů petice Pavel Šimon.

Pod koly aut na rušné silnici I. třídy vedoucí kolem základní školy v Kunštátě skončil už nejeden z žáků. Podle ředitele školy Vratislava Sedláka by právě okružní křižovatka mohla přispět k větší bezpečnosti dětí. „Přestože s sebou řešení kruhového objezdu přináší mezi Kunštátské plno emocí, určitě pomůže ke zpomalení dopravy. Z pohledu bezpečností školáků tu okružní křižovatku určitě uvítám,“ vysvětlil Sedlák.

Kromě zpomalení projíždějících aut vidí ředitel školy i další přínos okružní křižovatky. „Když naši žáci někam jedou, například do plavání nebo na výlet, tak nastupují do autobusu, který zastavuje na silnici. A to je pro ně velmi nebezpečné. S novou křižovatkou bude moct autobus zajíždět přímo na školní dvůr,“ doplnil Vratislav Sedlák.

Emoce spojené s peticí proti okružní křižovatce i fotovoltaické elektrárně mávají lidmi z Kunštátu už několik měsíců. A podle všeho hned tak neskončí. Zastupitelé v Kunštátu se sešli znovu v tomto týdnu. A místo, na kterém má elektrárna stát, prodali. „Na posledním zastupitelstvu jsme už vybrali firmu, která elektrárnu zhotoví. Zaplatí nám za projekt téměř třiadvacet miliónů přímo a dál pravidelný roční nájem z pozemků,“ uvedl Göpfert.

Fotovoltaickou elektrárnu by měla firma podle starosty postavit do konce října tohoto roku, do stavby okružní křižovatky se silničáři pustí hned, jak budou peníze.

Iniciátoři petice se ale ani teď vzdát nechtějí. „Zastupitelé města totiž nepostupovali podle zákona o peticích. Řádně s námi problém neprojednali a nikdy nás ani písemně nevyrozuměli o výsledcích jednání. Proto jsme proti nim nyní podali stížnost na Ministerstvo vnitra,“ uvedl Šimon.Zdroj: www.blanenskydenik.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
ROLLER - 217.138.220.199 - NABÍDKA FINANČNÍHO ÚVĚRU
Dobrý den, jsem paní Roller Dominika a podnikatelka českého původu. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení vám nabízím online: - Komerční půjčky - Osobní půjčky - Půjčky na financování - Půjčky na nemovitosti A vše v rozmezí od 50 000 Kč do 90 000 000 Kč. Úroková sazba úvěru je 2 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované výpůjčky jsou získány do 24 hodin po podání souborů.
Email: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) Marcela KREJSOVÁ - Okamžité úvěrové půjčky a financování. Nabízíme 100% důvěrné služby pro splnění všech vašich finančních potřeb na adrese: marcela.krejsova01@gmail.com. Rychlé a snadné řešení pro získání podnikatelské, osobní půjčky s velmi flexibilními podmínkami, které
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Sorina Jeffery - We Offer all types of Finance loans at 2% interest rate.(Whats App) number +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery REPLY
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.