Dnes je 28.11.2022 a svátek má René. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (4216)

Výborná (3066)

Jde to (3128)

Dobrá (3129)

Nic moc (3157)

Špatná (3105)

Nejhorší v historii (5177)


Celkem hlasů: 24972
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Frodo, ty nemusíš!

známka (5.52)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Kunštátští píší petici proti objezdu

Článek z Blanenského deníku z 16.3.2010


Silnice I. třídy vedoucí před základní školou v Kunštátě si před rokem málem vyžádala svou oběť. Těžké zranění tam utrpěl žák třetí třídy. Ke střetům aut s dětmi na nepřehledné křižovatce dochází častěji. Proto se před léty Kunštátští rozhodli problém vyřešit.

Letos na podzim mají dělníci začít proměňovat křižovatku v kruhový objezd. V pondělí se však na neoficiálních webových stránkách města objevila petice. Nesouhlas s objezdem v ní vyjádřilo už přes sto lidí.

Podobu kruháče by na sebe měla vzít stávající trojúhelníková křižovatka. Ta je nepřehledná, protíná ji navíc rušná silnice I. třídy. „Toto místo je velmi nebezpečné. Před rokem tam skočil do vozovky žák třetí třídy. Řidič se mu nestačil vyhnout a chlapec utrpěl při střetu těžké zranění. Nehod jsme tu zaznamenali více,“ upozornil ředitel Základní školy Vratislav Sedlák s tím, že nepřehledným místem navíc řidiči projíždějí rychleji, než je povoleno. „V minulosti jsme usilovali o umístění zpomalovacích retardérů před školou. To ale nebylo možné. Nakonec se objevila možnost kruhového objezdu. My jsme pro jakékoliv řešení, které dopravu zpomalí,“ pokračoval Sedlák.


Zastávky blíž škole

Součástí projektu je i dostavění chodníku nedaleko školy či vyřešení vjezdu do školního dvora. „Jednou týdně jezdíme s dětmi do plavání nebo na exkurze. Po úpravách budou moct žáci nastoupit do autobusu přímo ve dvoře, což je bezpečnější než v křižovatce,“ dodal ředitel, který vítá i přiblížení autobusových zastávek ke škole. V současnosti totiž leží zastávky na třech různých místech náměstí. Pasažérům pak spoje ujíždějí.

Plán je trnem v oku některých obyvatel Kunštátu. Ti od pondělka podepisují proti objezdu petici. „Zpomalit dopravu by mělo smysl hned při vjezdu do města a ne uprostřed trasy a ještě k tomu před školou. Mohlo by tam docházet ke kolizím,“ obává se Pavel Šimon z petičního výboru. Podle něj není nejšťastnějším řešením ani umístění autobusových zastávek blízko u objezdu. Tento úsek považuje za nepřehledný. Kunštátským dále vadí, že bude z části zasypán rybník. Ten leží naproti škole. „Kruhový objezd sice dopravu zpomalí, ale také ji zhustí, takže se v tomto místě zvýší hluk a množství emisí,“ upozornil dále Šimon s tím, že není vyřešená ještě obslužnost domů v místě, do kterého projekt zasahuje.


Raději téčko

Lepším řešením je podle signatářů upravení stávajícího trojúhelníku silnic do tvaru písmene T. „Tak zněl také původní návrh silničářů,“ tvrdí Šimon.

Plán objezdu však posvětili svým souhlasem i dopravní policisté. „Na místě před kunštátskou školou nás pálí nepříznivý úhel napojení vedlejší silnice a rychle projíždějící auta. Varianta kruhového objezdu oba tyto problémy řeší,“ míní policejní mluvčí Iva Šebková.

Podle starosty Kunštátu Pavla Göpferta začnou dělníci s předběžnými pracemi už v dubnu. „O petici jsem nevěděl. Přišla ale s křížkem po funuse. V souvislosti s kruhovým objezdem jsme vedli spoustu jednání. Lidé mohli tento návrh připomínkovat už dávno,“ uvedl starosta. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic. Na úpravy ve středu Kunštátu padne zhruba patnáct milionů korun.
Zdroj: www.blanensky.denik.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
ROLLER - 217.138.220.199 - NABÍDKA FINANČNÍHO ÚVĚRU
Dobrý den, jsem paní Roller Dominika a podnikatelka českého původu. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení vám nabízím online: - Komerční půjčky - Osobní půjčky - Půjčky na financování - Půjčky na nemovitosti A vše v rozmezí od 50 000 Kč do 90 000 000 Kč. Úroková sazba úvěru je 2 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované výpůjčky jsou získány do 24 hodin po podání souborů.
Email: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) Marcela KREJSOVÁ - Okamžité úvěrové půjčky a financování. Nabízíme 100% důvěrné služby pro splnění všech vašich finančních potřeb na adrese: marcela.krejsova01@gmail.com. Rychlé a snadné řešení pro získání podnikatelské, osobní půjčky s velmi flexibilními podmínkami, které
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Sorina Jeffery - We Offer all types of Finance loans at 2% interest rate.(Whats App) number +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery REPLY
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.