Dnes je 28.11.2022 a svátek má René. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (4216)

Výborná (3066)

Jde to (3128)

Dobrá (3129)

Nic moc (3157)

Špatná (3105)

Nejhorší v historii (5177)


Celkem hlasů: 24972
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Přání

známka (5.47)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Kanalizace a čistírna spolknou sto milionů

Článek z Blanenského deníku z 1.2.2010


Lidem odpadnou starosti s vyvážením septiku, přírodu už neznečistí splašky. Kunštátští totiž chtějí v Sychotíně a některých částech města postavit novou kanalizaci. Kvalitnější čištění pak zajistí rekonstruovaná čistírna odpadních vod. Stavba za sto milionů korun začne letos v březnu.

Kunštátskou částí Sychotín nyní kanalizace nevede. „Máme doma septiky a z některých možná něco unikne do potoka, takže je dobře, že se tu chystají novou kanalizaci postavit,“ uvedla žena, jejíž jméno redakce nezveřejní. Některé z domácností musí septiky několikrát do roka vyčistit a nečistoty vyvézt. „Co pamatuji, končily vylité v polích,“ podotkla žena.

Sychotínem prochází pouze hlavní přivaděč na čistírnu odpadních vod. Tvrdí to kunštátský místostarosta Petr Sojka. „Septik by lidé používat vůbec neměli, povolena je jen jímka na vyvážení. Jejich vyvážení a likvidace je výrazně dražší než úhrada stočného po napojení na kanalizaci,“ řekl Sojka. Podle něj chybí kanalizace ještě v jiných částech Kunštátu. Třeba v ulicích Za Lidokovem, Pod Hlubnou či V Lávkách.


Stavba za sto miliónů

Tyto mezery Kunštátští vyplní. Vrhnou se na stavbu oddílné splaškové kanalizace. Stoky, odlehčovací komory a čistírna odpadních vod si vyžádají sto milionů korun. „Téměř osmdesát procent z této sumy zaplatí evropské peníze a dotace ze státního fondu a Jihomoravského kraje,“ upřesnil Sojka s tím, že finišuje výběrové řízení. V březnu by měla být stavba zahájena.

„Chceme umožnit lidem napojení v místech, kde nyní kanalizace není. Dále je potřeba zrekonstruovat nejhorší úseky. Musíme přestavět i čističku. Ta by kapacitně nestačila poté, co by se na ni napojilo více uživatelů. Stávající technologie navíc nevyhovuje nejnovějším požadavkům, zejména na čištění fosforu,“ nastínil Sojka.

Podle Pavla Konečného z blanenského odboru životního prostředí se fosfor do vody dostává z pracího prášku. „Spolu s dusíkem bývá v letním období hlavní potravou pro sinice,“ upozornil Konečný. Ten by nepodceňoval ani splašky, které mohou do vod na Blanensku uniknout. „Pokud se tento odpad vypouští napřímo, může se dostat kamkoliv. Může dojít k ohrožení vodních živočichů. Pokud teče přes pozemky, může se dostat také do potravinového řetězce,“ varoval.

Česká republika se při vstupu do Evropské Unie zavázala, že se obce s více jak dvěma tisíci obyvateli odkanalizují a čističky se tam upraví tak, aby odpovídaly novým požadavkům. „Blanensko je v předstihu před legislativou Evropské Unie. Čističky dělají i malé obce jako jsou Vysočany, Újezd či Obora,“ dodal Konečný.
Zdroj: www.blanensky.denik.cz


   Komentáře k příspěvku
 
cfgEwAXUwn (26.10.2012 10:35:18) mbionat@comcast.net  http://www.facebook.com/profile.php?id=100003406870690
padMCxHlk
   Ma??ou se faÄ?ty s neplatnfdm (nekorektnÄ›) zadanfdm E-Mailem. Jeliko?? se tam ojjveube E-mail typu a podobnÄ›. Tyto faÄ?ty budou sice smaze1ny, ale po spre1vne9m zade1ned se faÄ?et obnoved i spolu s invente1?™em.
 
MtFQTnpTuGMNYYnzRAf (24.10.2012 09:22:35) nashkansaz@gmail.com  http://www.bing.com/
NHnHnAbyUZ
   If not for your witring this topic could be very convoluted and oblique.
 
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
ROLLER - 217.138.220.199 - NABÍDKA FINANČNÍHO ÚVĚRU
Dobrý den, jsem paní Roller Dominika a podnikatelka českého původu. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení vám nabízím online: - Komerční půjčky - Osobní půjčky - Půjčky na financování - Půjčky na nemovitosti A vše v rozmezí od 50 000 Kč do 90 000 000 Kč. Úroková sazba úvěru je 2 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované výpůjčky jsou získány do 24 hodin po podání souborů.
Email: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) Marcela KREJSOVÁ - Okamžité úvěrové půjčky a financování. Nabízíme 100% důvěrné služby pro splnění všech vašich finančních potřeb na adrese: marcela.krejsova01@gmail.com. Rychlé a snadné řešení pro získání podnikatelské, osobní půjčky s velmi flexibilními podmínkami, které
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Sorina Jeffery - We Offer all types of Finance loans at 2% interest rate.(Whats App) number +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery REPLY
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.