Dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (1757)

Výborná (974)

Jde to (1094)

Dobrá (1048)

Nic moc (1027)

Špatná (1059)

Nejhorší v historii (3129)


Celkem hlasů: 10082
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Frodo, ty nemusíš!

známka (5.52)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Zámek Kunštát otevře další komnaty

Článek z Blanenského deníku z 12.1.2010


V zámku v Kunštátu s opravami nekončí. Tento rok tam bude nový depozitář památek, později další prohlídkový okruh.
Prohlédnout si obnovené barokní stropy, projít se po spravených zámeckých komnatách a odpočinout si u malebného rybníčku v panské zahradě. To všechno budou moct v budoucnosti turisté, kteří zavítají do kunštátského zámku. Investovat do něj v blízké době hodlá Národní památkový ústav i město. Už během dvou měsíců by měly být opraveny chátrající zámecké stropy v třetím nadzemním podlaží.
„Začaly jsme už třetí etapu statistického zajištění památky. V třetím podlaží v současnosti opravujeme zchátralé stropy. Práce na nich probíhají od podzimu. Dokončeny by mohly být už během ledna či února,“ informoval kastelán zámku v Kunštátě Radim Štěpán.
Tím však opravy kunštátského zámku nekončí. V budoucnosti totiž chtějí v horní části zámku zpřístupnit novou prohlídkovou trasu. Už přesně vědí, kudy půjde a na co bude zaměřena, jen na ni musí ještě získat peníze. Milovníci památek by se tak mohli kromě do jižního, hraběcího křídla zámku, kudy vede současná prohlídková trasa, podívat také do bývalých hostinských pokojů v severní části zámku. „Rádi bychom pomocí nového okruhu představili rod říšských hrabat Coudenhove – Honrichsů. Tito šlechticové byli poslední majitelé zámku, kteří kunštátský velkostatek drželi v letech 1901 – 1945. Moc se toho o nich ale neví. Proto jsme se také rozhodli na ně prohlídkovou trasu zaměřit,“ vysvětlil Štěpán.

Rekonstrukce pokojů: zatím chybí peníze
Momentálně začali v severním zámeckém křídle opravovat původní barokní stropy. Po té by se chtěli pustit i do rekonstrukce výmaleb pokojů. Kdy však bude prohlídková trasa hotová, kunštátský kastelán zatím odhadnout nedokáže. „Nevím totiž, jak a kdy se nám podaří sehnat na opravy potřebné peníze. Jen stropy nás vyjdou zhruba na milión a půl. A kromě samotných oprav musíme ještě navíc zaplatit i restaurátorské průzkumy,“ povzdechl si Radim Štěpán.
Už tento rok se památkáři chystají do spodního zámku umístit centrální depozitář památek jihomoravského kraje. „V kraji totiž nemáme dostatek vhodných prostor k uskladnění různých drobných památek, například obrazů, skla nebo porcelánu. Proto jsme se je rozhodli shromáždit na jedno místo. Vybrali jsme si k tomu právě zámek v Kunštátu,“ uvedl ředitel brněnského pracoviště Národního památkového ústavu Petr Kroupa.
Část depozitáře by měla být hotová už v tomto roce. „Depozitář začne fungovat už letos. Aby byl úplně hotový, potřebujeme na něj ale několik miliónu, které musíme vložit například do bezpečnostního systému. Proto jeho dokončení bude ještě běh na dlouhou trať,“ doplnil ředitel ústavu Kroupa.
Práce na kunštátském zámku vítají i tamní radní. „Město má samozřejmě zájem na tom, aby zámek vzkvétal, proto jakékoliv práce na něm vidíme rádi. My bychom zase chtěli přispět k úpravě okolního prostředí. Proto jsme se rozhodli pro revitalizaci parkové zahrady, která k zámku náležela. Kromě parkových úprav se v ní pustíme také do opravy rybníčku. Zahradu se také chystáme se zámkem propojit,“ řekl místostarosta Kunštátu Petr Sojka.Zdroj: www.blanensky.denik.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
Alexander Castro - 81.171.71.177 - Jaka jest twoja sytuacja * Potrzebujesz 100% finansowania * Nie mogę zweryfikować dochodu * Nie mogę zweryfikować zatrudnienia * Ostatnio samozatrudniony * Windykacje bankructw * Emisje kredytowe * Rozliczenie zakumulowanych rachunków * Osobisty projekt inwestycyjny lub firmowy projekt inwestycyjny e.t.c.
Złóż wniosek o szybką i wygodną pożyczkę na spłatę rachunków i długów, załóż nową firmę lub refinansuj swoje projekty i rozwijaj swoją działalność w tym roku 2020 według najniższej stopy procentowej.
Obecnie staramy się inwestować w każdą dobrą, zyskowną firmę, proszę przedstawić tylko realne pomysły biznesowe. Jeśli masz jakieś projekty, które wymagają finansowania, uprzejmie zwróć się do mnie z biznesplanem, a także jeśli uznamy, że Twoja firma jest warta inwestycji, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami:
asdaservices24@gmail.com
mata.meritiana@gmail.com
 WhatsApp +17042750147
telefon komórkowy +441865922067

Dzięki i Boże błogosławieństwa.
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
(2) FBK Predators Kunštát - Vít?z 3.Amatérské florbalové ligy
(3) ropucha - sekání a pálení trávy
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.