Dnes je 28.11.2022 a svátek má René. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (4216)

Výborná (3066)

Jde to (3127)

Dobrá (3129)

Nic moc (3157)

Špatná (3105)

Nejhorší v historii (5177)


Celkem hlasů: 24971
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Predators Game 2013

známka (5.42)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Rok 2010? Obce na Blanensku musí šetřit ještě víc

Článek z Blanenského deníku z 12.11.2009


V roce 2009 se města a obce na Blanensku dostávala do minusových čísel. Bylo ale ještě z čeho brát. Příští rok bude horší.
Zalomené podpatky v rozbitých chodnících. Domácí petardy místo tradičního silvestrovského velkolepého ohňostroje na náměstí v centru města. Více práce a méně cest úředníků. Takové jsou v příštím roce vyhlídky lidí na Blanensku. Vrcholí přípravy rozpočtů na příští rok. Škrty v nich budou ještě citelnější než v tom uplynulém.
Nad stohy papírů popsaných deficitními čísly sedí tento týden blanenští radní. „Zrovna teď řešíme rozpočet a zjišťujeme, že se dostáváme ještě do většího mínusu než v předchozím roce,“ posteskla si starostka Blanska Jaroslava Králová. Zatímco minulý rok čítala ve městě příjmová část rozpočtu kolem čtyři sta dvaceti miliónu, letos je zhruba o padesát miliónu nižší. „A to ještě počítáme s tím, že ji budeme muset snižovat až na tři sta šedesát miliónů,“ doplnila starostka.
V Blansku se proto budou snažit ušetřit, kde se dá. „Snažíme se omezit všechny nenutné investice. Nebudeme tak například dělat žádnou rozsáhlou propagaci města. Padesát tisíc ušetříme i na zrušení tradičního silvestrovského ohňostroje,“ vypočítávala Králová.
Dopady uplynulého roku pocítí na vlastní kůži také blanenští úředníci. Přísun peněz do jednotlivých odborů na Městském úřadě hodlají blanenští radní snížit o pět až sedm procent. „Žádná pracovní místa ještě rušit nebudeme, ale když třeba někdo odejde na mateřskou dovolenou nebo do důchodu, nebudeme za něj hledat zástup, ale rozdělíme jeho práci mezi zbylé pracovníky,“ přiblížila škrty v odborech starostka Jaroslava Králová.
Lépe na tom nebudou v příštím roce ani v Boskovicích. V těchto dnech tam pracují na návrhu rozpočtu, který by měla na začátku prosince ještě doporučit rada a finanční výbor a schválit zastupitelstvo města. „V příští roce půjdeme ve šlépějích toho předchozího, takže budeme muset nadále šetřit,“ informovala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. Nižší částky tam půjdou stejně jako v Blansku do jednotlivých odborů Městského úřadu, pak do údržby zeleně ve městě nebo do oprav chodníků a silnic. „Pokusíme se omezit výdaje na samosprávu města, na radnici na nákupu různého materiálu a také na cestovném,“ vypočítávala konkrétní škrty Vítková. I když Boskovice například na cestovném městských úředníků ušetří přibližně pouhých dvacet tisíc, podle Jaromíry Vítkové i toto pomůže. „Musíme šetřit opravdu i v maličkostech. I ty pomůžou k tomu, abychom měli peníze na pravidelné nezbytné výdaje,“ zdůraznila místostarostka Boskovic.
Těmi je ve městě hlavně zajištění provozu škol, mateřských školek, nemocnice a různých příspěvkových organizací. Naopak ušetřit se pokusí stejně jako v Blansku na výdajích, které nejsou pro provoz města nezbytné. „Méně peněz chceme dále vložit do turistického ruchu. Omezíme tak třeba vydávání informačních letáků o městě,“ doplnila Vítková.
Stejně jako ve dvou největších městech na Blanensku, budou v příštím roce utahovat opasky také v Letovicích. Na rozdíl od Blanska i Boskovic však neplánují rozpočet na celý rok 2010, ale na pouhé tři měsíce. „Už v minulých letech se nám osvědčilo naplánovat rozpočtové provizorium na dobu tří měsíců. Teď zrovna schvalujeme na období začátku roku od ledna do března. Pak si počkáme na přelom roku a uvidíme, kolik peněz budeme mít na účtu a až podle toho budeme dál postupovat,“ vysvětlil letovický starosta Radek Procházka.
I v Letovicích však už teď ví, že budou muset šetřit. „Určitě nebudeme moct nějak rozhazovat. Dokonce to vypadá, že na tom budeme ještě hůř než vloni, kdy jsme měli aspoň peníze z prodeje městských bytů,“ nastínil neradostnou budoucnost starosta.


Zdroj: www.blanensky.denik.cz


   Komentáře k příspěvku
 
CuLbEzGrYush (24.07.2012 11:18:04) sunray@1and7.com  http://www.facebook.com/profile.php?id=100003406323668
KBlfUIwmF
   Wonderful goods from you, man. I've take note your stuff previous to and you are just too eelcelxnt. I really like what you've obtained right here, certainly like what you're saying and the best way wherein you assert it. You make it entertaining and you continue to take care of to keep it wise. I cant wait to read far more from you. This is really a wonderful web site.
 
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
ROLLER - 217.138.220.199 - NABÍDKA FINANČNÍHO ÚVĚRU
Dobrý den, jsem paní Roller Dominika a podnikatelka českého původu. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení vám nabízím online: - Komerční půjčky - Osobní půjčky - Půjčky na financování - Půjčky na nemovitosti A vše v rozmezí od 50 000 Kč do 90 000 000 Kč. Úroková sazba úvěru je 2 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované výpůjčky jsou získány do 24 hodin po podání souborů.
Email: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) Marcela KREJSOVÁ - Okamžité úvěrové půjčky a financování. Nabízíme 100% důvěrné služby pro splnění všech vašich finančních potřeb na adrese: marcela.krejsova01@gmail.com. Rychlé a snadné řešení pro získání podnikatelské, osobní půjčky s velmi flexibilními podmínkami, které
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Sorina Jeffery - We Offer all types of Finance loans at 2% interest rate.(Whats App) number +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery REPLY
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.