Dnes je 30.11.2023 a svátek má Ondřej. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (6195)

Výborná (4712)

Jde to (4806)

Dobrá (4818)

Nic moc (4839)

Špatná (4772)

Nejhorší v historii (6899)


Celkem hlasů: 37034
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Kunštátské dominanty

známka (1643)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Nový památník v Kunštátě ukáže, jak žili hrnčíři

Článek z Rovnosti z 21.6.2009


Město Kunštát bude mít novou turistickou atrakci úzce spjatou s jeho hrnčířskou tradicí. Z iniciativy Občanského sdružení Řemesla Kunštát totiž ve městě vznikne Památník hrnčířských domů.
První písemná zmínka o hrnčířské dílně v Kunštátě pochází z roku 1599 a dům, ve kterém se nacházela, se stane místem připravovaného památníku. Ten by měl návštěvníkům představit co nejvěrnější podobu hrnčířské dílny tak, jak vypadala v minulosti. „Chtěli bychom, aby zde lidé viděli, jak kdysi hrnčíři žili,“ uvedl předseda sdružení Řemesla Kunštát Libor Janča. V domku by měli turisté vidět všechno, co k hrnčířskému řemeslu patří, včetně výroby nářadí. „Ještě ale nevíme, jaké století bude v expozici znázorněno, to se ještě rozhoduje,“ řekl Janča.
Budoucí památník zatím prochází potřebnými úpravami. Začaly již opravy střechy, která bude pokryta původní krytinou – šindelem. Stane se tak jedinou šindelovou střechou v Kunštátě.
Kromě vnější podoby domku potřebuje zásahy i interiér. „Rekonstrukcí prochází především podlahy a omítky,“ doplnil Janča. Občanské sdružení získalo na opravy dotace od Místní akční skupiny Boskovicko Plus i z městské pokladny.
Snahu občanského sdružení vítá i starosta Kunštátu Pavel Göpfert. „Věříme, že památník přiláká do města další turisty. Máme tady sice výstavní síň keramiky, ale tohle je přece jen trochu něco jiného. V památníku budou návštěvníci moci vidět, jak v minulosti vypadala taková keramická dílna,“ řekl.
Letos bude budova stavebně připravena na expozici, tu však ještě turisté neuvidí. „Na samotnou expozici potřebujeme sehnat ještě další dotace,“ vysvětlil Janča.
Zájemci, kteří by rádi viděli alespoň něco z hrnčířského památníku již v tomto roce, k tomu dostanou příležitost na podzim o tradičním hrnčířském jarmarku. „Rádi bychom zpřístupnili památník návštěvníkům o letošních hrnčířských trzích, aby si mohli prohlédnout alespoň vnitřní prostory. Budou tam moci vidět například starý kachlový sporák, který se zde zachoval,“ dodal Janča.
Tradiční kunštátské hrnčířské jarmarky se ve městě konají od roku 1993. Na náměstí se každý rok vždy v září představují výrobci a prodejci keramiky z celé republiky. Letošní ročník se koná ve dnech devatenáctého a dvacátého září.Zdroj: www.blanensky.denik.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
Free Pujcka - 41.138.89.225 - Získejte okamžité půjčky
Dobrý den, potřebujete finanční prostředky na svůj dům, své podnikání, nákup auta, kola, založení vlastního podnikání, své osobní potřeby, své dluhy. Nabízím půjčky od 30 000 kc do 70 000 000 kc s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. V žádosti o úvěr uveďte přesnou částku a datum splatnosti. Pro více informací mě prosím kontaktujte na email: eva4747@email.cz
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(4) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
(0) VLADIMÍR ŠKOPÍK - Potřebujete finance na investice nebo na zahájení podnikání? Pokud ano, kontaktujte nás prostřednictvím naší pošty pro více informací! Pošlete mi zprávu, domluvíme se ještě dnes: skopik.pujcka@gmail.com. Díky, VLADIMÍR ŠKOPÍK.
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.