Dnes je 28.11.2022 a svátek má René. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Velká finanční půjčka od 40 000 do 60,000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné dodací podmínky. Ke každé žádosti přistupuji samostatně, což umožňuje téměř všem žadatelům získat tuto půjčku. Několik minut po odeslání vaší žádosti víte, zda vám mohu tuto půjčku poskytnout. Pro více informací napište na email:kdfin11@gmail.com Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (4216)

Výborná (3066)

Jde to (3128)

Dobrá (3129)

Nic moc (3157)

Špatná (3105)

Nejhorší v historii (5177)


Celkem hlasů: 24972
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Šotek

známka (5.51)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Hluk a zápach z farmy obtěžují lidi

Článek z Rovnosti z 10.3.2009


Kunštátští si stěžují na zemědělskou farmu, která stojí v lokalitě s obytnými domy. Majitel slibuje, že ji přestěhuje.
Špinavá silnice od hnoje, v noci hluk, zejména v létě silný zápach a spousty much. Tak žijí obyvatelé Tenorovy ulice v Kunštátě. Mezi rodinnými domy tam totiž stojí zemědělská farma. Dlouhodobé stížnosti lidí před časem vyvrcholily kontrolou hygieniků.
„V létě je zápach nesnesitelný a jsou tu miliony much. Majitelé mají v obydlené části obce aspoň čtyřicet krav. Ty řvou, v noci je hluk kvůli dojení a také přijíždějí mlékaři a půl hodiny tu mléko čerpají. Kafilérka odtud odváží mrtvá zvířata a v tom tu máme žít?“ ptá se rozhořčeně muž, který v ulici bydlí, ale nechtěl sdělit své jméno.
Podle jeho sousedky dříve mlékaři přijížděli ve dvě hodiny v noci. „Volali jsme do mlékárny, aby čas příjezdu přesunuli. Teď přijíždějí po jedenácté v noci. V létě nemůžeme vůbec větrat okny do ulice. Zvířata jsou ale venku celoročně. Celý den tu třeba bučí kráva, druhý den pak přijede kafilérka,“ sdělila žena, která si také přála zůstat v anonymitě.
Kunštátští radní se stížnostmi lidí zabývali. „Vše gradovalo tím, že skotu ve farmě přibývalo. Stížnost na zápach a nepřiměřený hluk poslali radě města sousedé, kteří v Tenorově ulici bydlí. My jsme se obrátili na veterinu a další instituce. Na kontrolu přijeli pouze pracovníci z hygieny,“ přiblížil starosta Kunštátu Pavel Göpfert s tím, že problém vyřeší přestěhování části skotu za město. Slíbil to majitel farmy.
Sdělit detaily z kontroly odmítla Anna Žádníková z Krajské hygienické stanice v Brně. „Kontrolní pracovníci musí zachovávat mlčenlivost. Mohu pouze říct, že ze strany kontrolované osoby došlo k okamžitému uplatnění takových organizačních opatření, která zabezpečí soulad s požadavky zákona, a že dodržování těchto opatření budeme kontrolovat,“ řekla Žádníková.
V zemědělské farmě nyní žije osmnáct dojnic, patnáct jalovic a telata. Tento stav trvá podle majitele Jana Rotroekla alespoň patnáct let. „A nikdo si předtím nestěžoval. Vím, že situace není ideální. Přesto si myslím, že není tak hrozná,“ míní Rotroekl. Mlékař se podle Rotroekla v ulici zdržuje jen asi deset minut.
„Chystáme se umístit dvě třetiny krav půl kilometru za Kunštát. Příští rok tak zbudou na stávající farmě maximálně tři krávy, dva býci a pár telátek,“ uvedl majitel s tím, že na jeho pozemku měl vést silniční obchvat. Proto se jeho plány se stěhováním zdržely.
O tom, že se farma zčásti přestěhuje, se podle ženy, která bydlí v sousedství, jedná pět let. „Už nevěřím, že se to opravdu stane,“ dodala žena.


Zdroj: www.blanensky.denik.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
ROLLER - 217.138.220.199 - NABÍDKA FINANČNÍHO ÚVĚRU
Dobrý den, jsem paní Roller Dominika a podnikatelka českého původu. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení vám nabízím online: - Komerční půjčky - Osobní půjčky - Půjčky na financování - Půjčky na nemovitosti A vše v rozmezí od 50 000 Kč do 90 000 000 Kč. Úroková sazba úvěru je 2 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované výpůjčky jsou získány do 24 hodin po podání souborů.
Email: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) Marcela KREJSOVÁ - Okamžité úvěrové půjčky a financování. Nabízíme 100% důvěrné služby pro splnění všech vašich finančních potřeb na adrese: marcela.krejsova01@gmail.com. Rychlé a snadné řešení pro získání podnikatelské, osobní půjčky s velmi flexibilními podmínkami, které
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Marcela KREJSOVÁ - Nabízím nebankovní půjčku. Pro zájemce o finanční pomoc nabízíme úvěr bez ručitele, hypotéky a podobných podmínek až do výše 10 000 000 EUR. Neváhejte a napište. Rychlé a seriózní jednání: marcela.krejsova01@gmail.com
(0) Sorina Jeffery - We Offer all types of Finance loans at 2% interest rate.(Whats App) number +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery REPLY
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.